Бал, який вразив навіть знавців

Дитячий віденський бал – став справжнім шансом для усіх дітей розкрити таланти
Листопад 4, 2017
Кто ваш партнер на балу?
Листопад 17, 2017

Бал, який вразив навіть знавців

27 і 28 жовтня у Колонній залі столичної мерії вирував легендарний Віденський бал, причому він проходив у двох форматах: класичний дорослий бал і дитячий. Відкрив знакову міжнародну подію мер Києва Віталій Кличко, він переконаний, що у столиці європейської країни має проходити більше важливих культурних, митецьких, спортивних, соціальних заходів. У інтерв’ю численним телеканалам Кличко зізнався, що не танцює, бо соромиться – мовляв, у спорті є чим пишатись, а от у бальних танцях… Хоча наш мер і відвідував раніше бали у тій же Німеччині.

 

Натомість, американська зірка Мері Вілсон відчувала себе на балу як удома – їй личила увага публіки, телекамер, вона надзвичайно емоційно заспівала зі сцени акапельно і була уважною до діток, які виступали на дитячому віденському балу. А як же інакше – Мері та її супутник, відомий голівудський дизайнер Майкла Джексона Кіт Холман, опікуються соціальними проектами по усьому світу. І цілі віденського балу у Києві були їм співзвучні – кошти збирались на Центр реабілітації дітей з інвалідністю. Голівудські гості відвідали центр напередодні балу, що додало гарних вражень діткам-вихованцям.

   

Як переконана ексклюзивний організатор балу Марина Ігнатуша, важливо підтримати особливих дітей не лише коштами, але й мотивувати їх, залучити до дозвілля на рівні з усіма іншими дітьми.

Міжнародною культурною подією у столиці України опікувались мери Відня та Києва, Українсько-австрійська асоціація, Національна комісія у справах ЮНЕСКО, діаспора зі США. Бал у Києві вийшов дуже вишуканий, без зайвого пафосу та кітчу. Принаймні, це відзначила оперна діва Марія Максакова, яка бувала на численних балах у Москві, до свого переїзду в Україну.

Може тому, що ціль у організаторів була не вразити розкішшю, а зробити по-європейськи благородний проект, наповнений глибинним змістом – це спроба налагоджувати дипломатичні культурні зв’язки з Європою, показувати нашу спроможність ініціювати та проводити унікальні мистецькі заходи, можливість реалізувати важливі соціальні ініціативи на високому емоційному рівні. Складні завдання, але і учасникам і гостям вдалося знайти єдино правильне його звучання. Вишукану атмосферу заходу створювали  музичні шедеври Вольфганга Амадея Моцарта, Йозефа Гайдна, Йоганна Штрауса у виконанні неодноразового музичного організатора багатьох віденських балів, симфонічного оркестру «Київ-Класик». Прагнучи підкреслити унікальність події, диригент та музикант, народний артист України, професор, Посол української культури, Артист ЮНЕСКО в ім’я миру Герман Макаренко спеціально для балу створив авторську інтерпретацію мелодії Штрауса, що відкрила бал. І це, дійсно, вразило гостей. Уперше в Києві виконали дуетом арію з опери Джузеппе Верді «Травіатта» українська оперна діва Сусанна Чахоян і знаменитий австрійський тенор Себастіан Рейнтхаллер. Виступив балет Національної опери України, а на музичний десерт припав експресивний яскравий виступ визнаного віртуоз-оркестру KIEV TANGO PROJECT.

Відомий латвійський виконавець Маркус Ріва був на балу бажаним гостем, тільки й встигав вітатися з давніми знайомими – українськими зірками. Та й не дивно, адже європеєць постійно записує свої кліпи у Києві, співпрацює з українськими композиторами, він навіть став обличчям чоловічої колекції відомого українського дизайнера Ірини Марчук.

Загалом в організації балу було задіяно понад 400 осіб – хореографи, дизайнери, фотографи, флористи, менеджери, декоратори, технічні служби.

Залу київської мерії змінили до невпізнаваності – 14 тисяч квітів, вдало підібрані компанією «Фіорі», ексклюзивний дизайн меблів, інтер’єру, витончена колористика, це саме ті деталі, які створюють загальне враження. А як стильно виглядали десерти у вигляді нотних станів, подані гостям стараннями кейтеринг-компанії «Фігаро». До речі, численний штат офіціантів теж наполегливо тренувався синхронно і в такт подавати закуски.

Але найвишуканішу головну картинку створили, як годиться на усіх віденських балах, дебютанти – 26 пар юнаків та дівчат вишикувалися і відкрили танцювальну частину балу неперевершеним полонезом. Під акомпанемент оркестру «Київ-Класик», саме того оркестру, який 12 років тому відкривав перший віденський бал у Києві. І саме віденські бали стали тоді першим масштабним дебютом цього вже відомого в Україні та за кордоном класичного колективу.

Символи. Цей бал став багатим на них. Символічно, що він не закінчився 28 жовтня. Адже бал – це поштовх до нових мистецьких відкриттів. Так, дизайнер Ірина Марчук вже написала у себе на фейсбук-сторінці, що планує спільний проект з голлівудським гуру Кітом Холманом, з яким зустрілась саме на балу. А хореографічна студія Андрія Дикого та Лілії Ребрик вимушена була… продовжити заняття з дебютантами дорослого та дитячого балів, бо більшість з учасників вже захопив цей вир вражень та мрій, вони не здатні відмовитись від його величності танцю.

І це чудово, бо саме з мрій, позитивних вражень та досягнень складаються кращі моменти життя.

Віденський бал завжди зачаровує, він є благородним проектом в усіх своїх проявах. Кошти, зібрані від продажу лотів на аукціонах під час балу у Києві, спрямують на розвиток Центру реабілітації дітей з інвалідністю. Організатори прагнуть, щоб такі мистецькі заходи європейського формату проходили у столиці України щороку. Чекаємо на продовження.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Придбати квитки